Badania czynnościowe (po obciążeniu)

Niniejszym informujemy, że w laboratoriach i Punktach Pobrań Synevo Sp. z o.o., nie jest możliwe uzyskanie leków wykorzystywanych w badaniach czynnościowych (po obciążeniu).
Więcej

Doustny test tolerancji glukozy

Przybliżając magiczny jeżyk medyczny wyjaśniamy: Doustny test tolerancji glukozy? Brzmi tajemniczo? Co znaczy jeśli nasz lekarz zleci nam wykonanie DTTG (doustny test tolerancji glukozy), OGT (oral glucose tolerance), test obciążenia glukozą? Jak się przygotować do badania?
Więcej

Pobranie krwi

Pobrania krwi należy dokonywać w godzinach porannych, między godziną 7 a 9. Powinieneś pozostawać na czczo – powstrzymać się od posiłku przez około 12 godzin przed badaniem, nie pić alkoholu oraz ograniczyć spożycie używek 2 – 3 dni przed badaniem. W miarę możliwości pobranie przeprowadź przed przyjęciem porannej porcji leków chyba, że lekarz zaleci inaczej.
Więcej
Pacjencie, zobacz jak przygotować się do pobrania krwi. Obejrzyj film >>>

Pobranie moczu do badania ogólnego i na posiew

Przed planowanym pobraniem próbki zaopatrz się w pojemnik właściwy dla konkretnego badania. W przypadku badania ogólnego będzie to pojemnik jednorazowy, a przy badaniu na posiew musi to być pojemnik jałowy (sterylny) lub podłoże transportowo – wzrostowe. Mocz pobierz rano po nocnym spoczynku i pamiętaj o prawidłowym pobraniu materiału.
Więcej
Pacjencie, zobacz jak przygotować się do badania ogólnego moczu. Obejrzyj film >>>
Pacjencie, zobacz jak przygotować się do badania na posiew moczu. Obejrzyj film >>>

Badanie dobowej zbiórki moczu

Przed badaniem zaopatrz się w duży pojemnik z podziałką do zbierania moczu, który przez cały okres zbiórki będziesz przechowywał w lodówce oraz w pojemnik jednorazowy, w którym później dostarczysz próbkę moczu ze do Laboratorium. Dobową zbiórkę moczu rozpocznij rano i przeprowadzaj ją przez okres 24 godzin. Zanotuj godzinę rozpoczęcia i zakończenia zbiórki.
Więcej

Pobranie próbki kału

Przed pobraniem próbki zakup w aptece specjalny pojemnik transportowy z przyczepioną do nakrętki łopatką i przygotuj czyste, suche naczynie, które będzie Ci służyć za toaletę. W okresie poprzedzającym badanie stosuj zwyczajową dietę. Jeśli na co dzień przyjmujesz leki skonsultuj się z lekarzem, czy powinieneś je odstawić. Do badania należy pobrać kał z kilku miejsc.  
Więcej

Badanie w kierunku nosicielstwa Salmonella i Shigella

W punkcie pobrań zaopatrz się w 3 wymazówki – próbki kału zbierać będziesz przez 3 dni. Przygotuj czyste i suche naczynie, który będzie Ci służyć za toaletę. Następnie pobierz próbkę (całkowicie opróżniając pęcherz moczowy i oddając kał), na pojemniku zapisz datę oraz godzinę pobrania. Tak przygotowaną próbkę przechowuj w temperaturze pokojowej. Czynność powtórz przez 2 kolejne dni.
Więcej

Pobranie nasienia

Przed badaniem zaopatrz się w jałowy pojemnik do pobrania próbki. Powinieneś również zachować wstrzemięźliwość seksualną na 3-7 dni przed pobraniem nasienia i zrezygnować ze spożywania alkoholu. Próbkę możesz przygotować zarówno w domu, jak i w gabinecie. Nasienie nie może być pozyskane z prezerwatyw, gdyż mogą być one pokryte środkami plemnikobójczymi.
Więcej

Pobranie plwociny na badanie bakteriologiczne

Przed pobraniem zaopatrz się w jałowy pojemnik do pobrania próbki. Próbkę pobierz rano – bezpośrednio po przebudzeniu się. Przed pobraniem plwociny umyj zęby i dokładnie wypłucz jamę ustną przegotowaną wodą. Następnie wykrztuś plwocinę, wypluj ją do przygotowanego pojemnika i dostarcz pobrany materiał do laboratorium (próbka musi znaleźć się tam w ciągu 2 godzin od pobrania).
Więcej

Pobranie wymazów z narządów płciowych

U kobiet wymazy pobierane są z cewki moczowej, pochwy oraz szyjki macicy, a u mężczyzn z cewki moczowej i prącia. Na 48 godzin przed pobraniem próbki należy zrezygnować ze współżycia płciowego, a także ograniczyć zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne okolicy narządów płciowych i nie stosować leków dopochwowych oraz innych maści i kremów.
Więcej

Pobranie wymazu z gardła

Co najmniej trzy godziny przed pobraniem wymazu z gardła zrezygnuj ze spożywania posiłków lub przyjdź na wizytę na czczo.Materiał do badania pobiera lekarz lub przeszkolony personel medyczny. W dniu badania nie stosuj płukanek do ust i innych środków, zrezygnuj również z tabletek do ssania. Umyj zęby szczoteczką z niewielką ilością łagodnej pasty.
Więcej
Pacjencie, zobacz jak przygotować się do pobrania wymazu z gardła. Obejrzyj film >>>

Punktypobrań

Wybierz najbliższy punkt na mapie: